• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi chciałoby zaprosić na spotkanie pt.: „Konstytucja 3 Maja i jej obrońcy 1791-1830” To kolejne z cyklu spotkań Grup Rekonstrukcji Historycznej z dziećmi i młodzieżą szkolną połączone ze zwiedzaniem adekwatnych do tematu wystaw prezentowanych w naszym Muzeum.  

   Tematem spotkania, które odbędzie się w dniu 18.04.2013 w godzinach  9.30 do 15.00, będzie„Konstytucja 3 Maja oraz jej obrońcy”, czyli różne formacje wojska polskiego, które broniły reform wprowadzanych przez ustawę zasadniczą lub po utracie niepodległości próbowały odzyskać Rzeczypospolitą.                                                                        

    Ponieważ chcemy uatrakcyjnić naszą imprezę planuję nie ograniczać się tylko do prezentowania części wystawy stałej poświęconych największemu zrywowi narodowemu, ale proponujemy zwiedzającym w tym dniu MTN możliwość kontaktu z „żywą historią”, dlatego zaprosilismy do współpracy Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Arsenał”, której członkowie przyjadą do nas z Warszawy. Taka forma spotkania pozwoli nam lepiej przekazać wiedzę na temat Wojny w obronie Konstytucji 3 Maja, Powstania Kościuszkowskiego, polskich formacji zbrojnych walczących u boku Napoleona, a także powstańców listopadowych. Ponieważ wyjdziemy poza schemat typowego nauczania klasowego i damy możliwość uczestnikom spotkania obcować z historią ujętą w dwóch formach – oglądania ciekawych eksponatów umieszczonych na wystawach oraz spotkania z członkami grupy rekonstrukcji historycznej. Dodatkową atrakcją będzie omówienie obrazu autorstwa Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja.

Początek spotkania:

 – 18 kwiecień 2013 r. (czwartek), godz. 9:30Muzeum przy Gdańskiej

 http://www.muzeumtradycji.pl/