Przed nami ciężkie weekendy - choć kolejne wyjazdy wprawdzie umożliwiają "zwiedzanie świata" i "poznanie ciekawych ludzi", są jednak sporym wysiłkiem jeżeli chciałoby się jeździć na wszystkie :) Są jednak i tacy, dla których jedynym wyzwaniem są dwie imprezy w tym samym czasie (Żmija?). Tak czy inaczej, niezależnie od tego kto ile ma czasu - sezon wyjazdowy jest w pełni. Co zatem czeka nas w najbliższym czasie?
orneta 20-22.06 Orneta
Orneta to malownicza miejscowość w krainie Wielkich Jezior mazurskich. Weekendowy piknik organizowany przez miejscowy samorząd. W sobotę odbędą się w jego ramach II Orneckie Potyczki Grup Rekonstrukcji Historycznych. 
Dni Ornety
źródło: orneta.wm.plorneta.pl
Będzie to na pewno ciekawe wydarzenie o charakterze przeglądu epok (może niezbyt wielu, ze względu na czas), połączone z festynyem - nie traktujmy tego jednak jako coś złego, na uwagę zasługuje fakt, że włodarze umożliwili kontynuację imprezy, co zasługuje na dodatkowe wyróżnienie.
 
27-29.06 Deltuva, Litwa
Dla jednych będzie to Deltuva, dla innych Wiłkomierz. Pewne jest natomiast, że Litwa ma w sobie urok, który podczas ostatniego wyjazdu zatrzymał część z nas przez cały tydzień aż do następnej inscenizacji w Kownie :)
deltuvaźródło: www.leisureguide.info
vitoria
www.vitoria-gasteiz.org
27-29.06 Vitoria, Hiszpania
Wybieramy się tam w prawdzie po raz pierwszy, ale niektórzy już czują przypływ ciepła... na myśl o kilku dobach spędzonych w autokarze pełnym polskich rekonstruktorów. Liczymy na to, że przy tym wypadzie przewoźnik podstawi sprawny autokar, który będzie w stanie przejechać Niemcy bez wzbudzania zachwytu służb nad  polską myślą techniczną :)